CX0603MRX7R0BB102
- 型號描述:
1000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
- 型號:
- CX0603MRX7R0BB102
- 品牌:
- Pulse Electronics
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Low ESL (X2Y)
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.030" (0.75mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF