首頁 > Passive Plus代理商 > 0201BB104KW160
影像僅供參考,以產品規格為準
0201BB104KW160
型號描述:
0.1 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor 0201 (0603 Metric)
.020 X .010, FREQUENCY >40GHZ, .
型號:
0201BB104KW160
品牌:
Passive Plus
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
16V
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient
Size / Dimension
0.023" L x 0.012" W (0.58mm x 0.30mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.012" (0.30mm)
Failure Rate
Capacitance
0.1 µF