TX2-24V-TH
型號描述:
General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Through Hole
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V
型號:
TX2-24V-TH
品牌:
Panasonic Electric Works
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Through Hole
Coil Voltage
24VDC
Contact Form
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current)
2 A
Switching Voltage
250VAC, 220VDC - Max
Load - Max Switching
500VA, 440W
Coil Current
5.8 mA
Coil Type
Non Latching
Features
Termination Style
PC Pin
Seal Rating
Sealed - Fully
Coil Insulation
Must Operate Voltage
18 VDC
Must Release Voltage
2.4 VDC
Operate Time
4 ms
Release Time
4 ms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C