SF4D-DC48V
- 型號描述:
Safety Relay 8PST-4NO/4NC (4 Form A, 4 Form B) 48VDC Coil Through Hole
RELAY SAFETY 8PST 6A 48V
- 型號:
- SF4D-DC48V
- 品牌:
- Panasonic Electric Works
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Mounting Type
- Through Hole
- Coil Voltage
- 48VDC
- Operating Temperature
- -40°C ~ 70°C
- Termination Style
- PC Pin
- Contact Material
- Silver Tin Oxide (AgSnO)
- Contact Form
- 8PST-4NO/4NC (4 Form A, 4 Form B)
- Contact Rating (Current)
- 6 A
- Switching Voltage
- 440VAC, 30VDC - Max
- Must Release Voltage
- 7.2 VDC
- Must Operate Voltage
- 36 VDC