S4EB-L2-24V
型號描述:
General Purpose Relay 4PST-NO (4 Form A) 24VDC Coil Through Hole
通用繼電器 Polarized PowerRelay 4 Form A 4A 250VAC
型號:
S4EB-L2-24V
品牌:
Panasonic Industrial Devices
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Through Hole
Coil Voltage
24VDC
Contact Form
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current)
4 A
Switching Voltage
250VAC, 48VDC - Max
Load - Max Switching
1000VA, 192W
Coil Current
8.4 mA
Coil Type
Latching, Dual Coil
Features
Termination Style
PC Pin
Seal Rating
Sealed - Fully
Coil Insulation
Must Operate Voltage
16.8 VDC
Must Release Voltage
Operate Time
15 ms
Release Time
15 ms
Operating Temperature
-55°C ~ 65°C