NC4EBD-P-DC24V
- 型號描述:
General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 24VDC Coil Through Hole
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
- 型號:
- NC4EBD-P-DC24V
- 品牌:
- Panasonic Electric Works
數量:
- Mounting Type
- Through Hole
- Coil Voltage
- 24VDC
- Contact Form
- 4PDT (4 Form C)
- Contact Rating (Current)
- 5 A
- Switching Voltage
- 250VAC - Max
- Load - Max Switching
- 1250VA
- Coil Current
- 30 mA
- Coil Type
- Non Latching
- Features
- Termination Style
- PC Pin
- Seal Rating
- Sealed - Fully
- Coil Insulation
- Must Operate Voltage
- 19.2 VDC
- Must Release Voltage
- 2.4 VDC
- Operate Time
- 20 ms
- Release Time
- 10 ms
- Operating Temperature
- -40°C ~ 55°C