EZP-E50606MTA
- 型號描述:
60 μF Film Capacitor 500V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
- 型號:
- EZP-E50606MTA
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 100
數量:
- Capacitance
- 60 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 500V
- Dielectric Material
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 3.9 mOhms
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial - 4 Leads
- Size / Dimension
- 1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 2.028" (51.50mm)
- Termination
- PC Pins
- Lead Spacing
- 1.476" (37.50mm)