EVQ-Q2P02W
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
- 型號:
- EVQ-Q2P02W
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Termination Style
- J Lead
- Illumination Type, Color
- Illumination Voltage (Nominal)
- Illumination
- Non-Illuminated
- Contact Rating @ Voltage
- 0.02A @ 15VDC
- Actuator Type
- Standard
- Operating Force
- 160gf
- Outline
- 6.50mm x 6.00mm
- Ingress Protection
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 2.50mm