首頁 > Panasonic代理商 > EVQ-Q2P02W
影像僅供參考,以產品規格為準
EVQ-Q2P02W
型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
型號:
EVQ-Q2P02W
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:307 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Mounting Type
Surface Mount
Circuit
SPST-NO
Switch Function
Off-Mom
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination Style
J Lead
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Illumination
Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage
0.02A @ 15VDC
Actuator Type
Standard
Operating Force
160gf
Outline
6.50mm x 6.00mm
Ingress Protection
Actuator Height off PCB, Vertical
2.50mm