EVQ-PLMA15
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
- 型號:
- EVQ-PLMA15
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 10
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10
倍增量:1
價格:
數量:
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Contact Rating @ Voltage
- 0.02A @ 15VDC
- Actuator Type
- Standard
- Mounting Type
- Surface Mount
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 1.50mm
- Actuator Length, Right Angle
- Actuator Orientation
- Top Actuated
- Termination Style
- J Lead
- Outline
- 4.90mm x 4.90mm
- Illumination
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color
- Illumination Voltage (Nominal)
- Operating Force
- 265gf
- Ingress Protection
- Features
- Push Plate
- Operating Temperature
- -20°C ~ 70°C