首頁 > Panasonic代理商 > EVQ-PLMA15
影像僅供參考,以產品規格為準
EVQ-PLMA15
型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
型號:
EVQ-PLMA15
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Circuit
SPST-NO
Switch Function
Off-Mom
Contact Rating @ Voltage
0.02A @ 15VDC
Actuator Type
Standard
Mounting Type
Surface Mount
Actuator Height off PCB, Vertical
1.50mm
Actuator Length, Right Angle
Actuator Orientation
Top Actuated
Termination Style
J Lead
Outline
4.90mm x 4.90mm
Illumination
Non-Illuminated
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Operating Force
265gf
Ingress Protection
Features
Push Plate
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C