EVQ-5PN05K
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
- 型號:
- EVQ-5PN05K
- 品牌:
- Panasonic Industry
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
數量:
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Actuator Type
- Standard
- Mounting Type
- Surface Mount
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 5.00mm
- Actuator Length, Right Angle
- Actuator Orientation
- Top Actuated
- Termination Style
- J Lead
- Outline
- 6.00mm x 3.50mm
- Illumination
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color
- Illumination Voltage (Nominal)
- Operating Force
- 240gf
- Ingress Protection
- Features
- Operating Temperature
- -30°C ~ 85°C