EVP-AFGB65
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V
- 型號:
- EVP-AFGB65
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Contact Rating @ Voltage
- 0.02A @ 15VDC
- Actuator Type
- Standard
- Mounting Type
- Surface Mount
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 0.65mm
- Actuator Length, Right Angle
- Actuator Orientation
- Top Actuated
- Termination Style
- J Lead
- Outline
- 3.00mm x 2.60mm
- Illumination
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color
- Illumination Voltage (Nominal)
- Operating Force
- 163gf
- Ingress Protection
- Features
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C