ESE-13V01D
- 型號描述:
Switch SPST-NO Surface Mount, Right Angle
SWITCH DETECTOR SPST-NO 0.01A 5V
- 型號:
- ESE-13V01D
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Board Guide
- Current Rating (Amps)
- 10mA (DC)
- Mounting Type
- Surface Mount, Right Angle
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Operating Temperature
- -10°C ~ 60°C
- Termination Style
- SMD (SMT) Tab
- Actuator Type
- Angled Toggle (Detector)
- Operating Force
- 30gf
- Ingress Protection
- Mechanical Life
- 50,000 Cycles
- Electrical Life
- 50,000 Cycles
- Release Force
- Pretravel
- 15°
- Differential Travel
- Overtravel
- 60°
- Operating Position
- 15°
- Voltage Rating - DC
- 5 V