ERG-2SJ201A
- 型號描述:
200 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RES 200 OHM 5% 2W AXIAL
- 型號:
- ERG-2SJ201A
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 2W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Flame Proof, Safety
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±350ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
- Composition
- Metal Oxide Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 235°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 200 Ohms