ERB-RE0R50V
- 型號描述:
500 mA 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0603
- 型號:
- ERB-RE0R50V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Color
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.032" W x 0.025" H (1.60mm x 0.81mm x 0.63mm)
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Response Time
- Fast Blow
- Approval Agency
- cUL, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50A
- Current Rating (Amps)
- 500 mA
- Voltage Rating - DC
- 32 V