ERB-RD0R50X
- 型號描述:
500 mA 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0402 (1005 Metric)
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0402
- 型號:
- ERB-RD0R50X
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Color
- Size / Dimension
- 0.040" L x 0.020" W x 0.019" H (1.00mm x 0.50mm x 0.48mm)
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Response Time
- Fast Blow
- Approval Agency
- cUL, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 35A
- Current Rating (Amps)
- 500 mA
- Voltage Rating - DC
- 32 V