首頁 > Panasonic代理商 > ERA-8AEB242V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERA-8AEB242V
型號描述:
2.4 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 1206 2.4Kohm 0.1% 25ppm
型號:
ERA-8AEB242V
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±0.1%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
2.4 kOhms