首頁 > Panasonic代理商 > ERA-6VEB5362V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERA-6VEB5362V
型號描述:
薄膜電阻器 - SMD 0805 0.1% 53.6Kohm 25ppm SMD
型號:
ERA-6VEB5362V
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:5000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±0.1%
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Resistance
53.6 kOhms