ERA-6APB242V
- 型號描述:
2.4 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
- 型號:
- ERA-6APB242V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Tolerance
- ±0.1%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±15ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 2.4 kOhms