首頁 > Panasonic代理商 > ERA-6AEB563V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERA-6AEB563V
型號描述:
56 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
型號:
ERA-6AEB563V
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
56 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)