ERA-6AEB472V
型號描述:
4.7 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
型號:
ERA-6AEB472V
品牌:
Panasonic Industry
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
4.7 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0805
Ratings
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)