首頁 > Panasonic代理商 > ERA-6AEB242V
影像僅供參考,以產品規格為準
ERA-6AEB242V
型號描述:
2.4 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 0805 1/8W 2.4Kohms
型號:
ERA-6AEB242V
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
2.4 kOhms