ERA-3AEB1401V
- 型號描述:
1.4 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
- 型號:
- ERA-3AEB1401V
- 品牌:
- Panasonic Industry
數量:
- Resistance
- 1.4 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)