首頁 > Panasonic代理商 > ERA-2ARB7680X
影像僅供參考,以產品規格為準
ERA-2ARB7680X
型號描述:
768 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
型號:
ERA-2ARB7680X
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:26 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Failure Rate
Resistance
768 Ohms