ERA-2ARB3162X
- 型號描述:
31.6 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
- 型號:
- ERA-2ARB3162X
- 品牌:
- Panasonic Industry
數量:
- Resistance
- 31.6 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Temperature Coefficient
- ±10ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)