ERA-2AEB6041X
型號描述:
6.04 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RES SMD 6.04KOHM 0.1% 1/16W 0402
型號:
ERA-2AEB6041X
品牌:
Panasonic Industry
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
6.04 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0402
Ratings
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)