ERA-2AEB302X
- 型號描述:
3 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
- 型號:
- ERA-2AEB302X
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Resistance
- 3 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)