ERA-2AEB123X
- 型號描述:
12 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
- 型號:
- ERA-2AEB123X
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1866
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Tolerance
- ±0.1%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0402
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 12 kOhms