ERA-1AEB432C
型號描述:
4.3 kOhms ±0.1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
型號:
ERA-1AEB432C
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
15000
起訂量:15000 倍增量:1
Resistance
4.3 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)