首頁 > Panasonic代理商 > ERA-1AEB242C
影像僅供參考,以產品規格為準
ERA-1AEB242C
型號描述:
2.4 kOhms ±0.1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 2.4K OHM .1% 25PPM 1/20W
型號:
ERA-1AEB242C
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
15000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Tolerance
±0.1%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0201
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)
Failure Rate
Resistance
2.4 kOhms