首頁 > Panasonic代理商 > EEH-ZV1V221UV
影像僅供參考,以產品規格為準
EEH-ZV1V221UV
型號描述:
220 μF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 16mOhm 4000 Hrs @ 135°C
型號:
EEH-ZV1V221UV
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:6 倍增量:1
Type
Hybrid
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
16mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Features
Ripple Current @ Low Frequency
585 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.9 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.425" (10.80mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)