EEH-ZV1J560UV
型號描述:
56 μF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 22mOhm 4000 Hrs @ 135°C
型號:
EEH-ZV1J560UV
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:6 倍增量:1
Type
Hybrid
Capacitance
56 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
22mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Features
Ripple Current @ Low Frequency
495 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.3 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.425" (10.80mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)