EEH-ZV1J560UV
- 型號描述:
56 μF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 22mOhm 4000 Hrs @ 135°C
- 型號:
- EEH-ZV1J560UV
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
數量:
- Type
- Hybrid
- Capacitance
- 56 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 63 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 22mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 135°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 135°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Features
- Ripple Current @ Low Frequency
- 495 mA @ 100 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 3.3 A @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.425" (10.80mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)