EEH-ZU1J151P
- 型號描述:
150 μF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 10mOhm 4000 Hrs @ 135°C
- 型號:
- EEH-ZU1J151P
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 250
- Type
- Hybrid
- Capacitance
- 150 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 63 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 10mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 135°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 135°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 780 mA @ 100 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 5.2 A @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.661" (16.80mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)