EEH-ZU1J121UP
- 型號描述:
120 μF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 12mOhm 4000 Hrs @ 135°C
- 型號:
- EEH-ZU1J121UP
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 20
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:20
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Hybrid
- Capacitance
- 120 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 63 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 12mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 135°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 135°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 720 mA @ 100 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 4.8 A @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.504" (12.80mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)