EEH-ZS1V681UP
- 型號描述:
- 有機聚合鋁電容器 35VDC 680uF 20% AEC-Q200
- 型號:
- EEH-ZS1V681UP
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 250
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Hybrid
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 11mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.661" (16.80mm)
- Capacitance
- 680 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 800 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 4 A @ 100 kHz