EEH-ZS1J151P
- 型號描述:
150 μF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 15mOhm 4000 Hrs @ 125°C
- 型號:
- EEH-ZS1J151P
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 250
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 15mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.661" (16.80mm)
- Capacitance
- 150 µF
- Voltage - Rated
- 63 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 525 mA @ 100 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 3.5 A @ 100 kHz