首頁 > Panasonic代理商 > EEH-ZS1H221P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEH-ZS1H221P
型號描述:
220 μF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 13mOhm 4000 Hrs @ 125°C
有機聚合鋁電容器 50VDC 220uF 125degC Hybrid Cap AEC-Q200
型號:
EEH-ZS1H221P
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
250
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Hybrid
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
13mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)
0.661" (16.80mm)
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ Low Frequency
555 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.7 A @ 100 kHz