首頁 > Panasonic代理商 > EEH-ZK1V680UV
影像僅供參考,以產品規格為準
EEH-ZK1V680UV
型號描述:
68 μF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 60mOhm 4000 Hrs @ 125°C
有機聚合鋁電容器 35VDC 68uF 20% Anti-V AEC-Q200
型號:
EEH-ZK1V680UV
原廠包裝量:
1000
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.252" (6.40mm)
Capacitance
68 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
180 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.2 A @ 100 kHz