首頁 > Panasonic代理商 > EEH-ZK1V391UV
影像僅供參考,以產品規格為準
EEH-ZK1V391UV
型號描述:
390 μF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 20mOhm 4000 Hrs @ 125°C
型號:
EEH-ZK1V391UV
品牌:
Panasonic
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
390 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency
420 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.8 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.425" (10.80mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)