EEH-ZK1V101XV
- 型號描述:
100 μF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 35mOhm 4000 Hrs @ 125°C
CAP ALUMHYB 100UF 20% 35V SMD
- 型號:
- EEH-ZK1V101XV
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Hybrid
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 35mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.315" (8.00mm)
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 255 mA @ 100 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.7 A @ 100 kHz