首頁 > Panasonic代理商 > EEH-ZK1V101XP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEH-ZK1V101XP
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 35mOhm 4000 Hrs @ 125°C
型號:
EEH-ZK1V101XP
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:56 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Hybrid
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
255 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.7 A @ 100 kHz