EEH-ZC1V470P
型號描述:
47 μF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 60mOhm 4000 Hrs @ 125°C
型號:
EEH-ZC1V470P
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency
135 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
900 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)