EEH-ZC1V470P
- 型號描述:
47 μF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 60mOhm 4000 Hrs @ 125°C
- 型號:
- EEH-ZC1V470P
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 162
- Type
- Hybrid
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 60mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Features
- Ripple Current @ Low Frequency
- 135 mA @ 100 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 900 mA @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.240" (6.10mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)