首頁 > Panasonic代理商 > EEH-ZC1K470P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEH-ZC1K470P
型號描述:
47 μF 80 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 36mOhm 4000 Hrs @ 125°C
型號:
EEH-ZC1K470P
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
36mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
80 V
Ripple Current @ Low Frequency
204 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.36 A @ 100 kHz