首頁 > Panasonic代理商 > EEH-ZC1J470P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEH-ZC1J470P
型號描述:
47 μF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 40mOhm 4000 Hrs @ 125°C
型號:
EEH-ZC1J470P
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency
165 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.1 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)