首頁 > Panasonic代理商 > EEH-ZC1E221P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEH-ZC1E221P
型號描述:
220 μF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 27mOhm 4000 Hrs @ 125°C
型號:
EEH-ZC1E221P
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Hybrid
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
27mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
25 V
Ripple Current @ Low Frequency
240 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.6 A @ 100 kHz