首頁 > Panasonic代理商 > EEH-ZA1V470V
影像僅供參考,以產品規格為準
EEH-ZA1V470V
型號描述:
47 μF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 60mOhm 10000 Hrs @ 105°C
有機聚合鋁電容器 35VDC 47uF 105degC VibeProof AEC-Q200
型號:
EEH-ZA1V470V
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
195 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.3 A @ 100 kHz