首頁 > Panasonic代理商 > EEH-ZA1H470P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEH-ZA1H470P
型號描述:
47 μF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 10000 Hrs @ 105°C
有機聚合鋁電容器 50VDC 47uF 20% AEC-Q200
型號:
EEH-ZA1H470P
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ Low Frequency
270 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.8 A @ 100 kHz